CESTY ZA DOBRODRUŽSTVÍM: KONÍČEK NEJEN PRO NÁROČNÉ

Larry Brain - Aug 30, 2010
0

Nedávno provedená studie odhalila velmi zajímavou skutečnost týkající se obchodu s cestami za dobrodružstvím. V roce 2009 tento druh cestovního ruchu vydělal 89 miliard dolarů. Autoři studie také zjistili, že cesty za dobrodružstvím už nepřitahují jen několik odvážlivců, ale že se pro mnohé staly oblíbeným typem dovolené.

 

Lidé dlouho považovaly cesty za dobrodružstvím pouze za malou odnož cestovního ruchu, o kterou se zajímají jen bohatí a excentričtí lidé. Nicméně, časy se mění a s ním i vkus lidí. V poslední době totiž poptávka po adrenalinové zábavě značně vzrostla. S větší poptávkou vzrostla a podstatně se zpestřila nabídka a mnoho zemí začalo turisty lákat i na adrenalinovou zábavu. Podle nedávné studie provedené výzkumnými pracovníky z Obchodní školy na Univerzitě George Washingtona turisté v loňském roce utratili za cesty za dobrodružstvím 89 miliard dolarů, přičemž tato suma nezahrnuje výdaje za dopravu a potřebné vybavení.

V rámci studie hovořili výzkumní pracovníci s 850 turisty ze Severní i Jižní Ameriky a Evropy a zjistili, že mezi země s největším počtem věrných fanoušků adrenalinové zábavy patří Spojené státy, Argentina, Brazílie, Velká Británie, Německo a Španělsko. Navzdory očekávání se průměrný věk turisty, který cestuje za dobrodružstvím, pohybuje kolem 36 let a náklady, které je ochoten vynaložit na dovolenou, se pohybují mezi 450 až 800 dolary bez výdajů na dopravu a vybavení.

Obchod s cestami za dobrodružstvím prosperuje zatímco všechny ostatní druhy cestovního ruchu se stále ještě vzpamatovávají z hospodářského poklesu. Cesty za dobrodružstvím skrývají ohromný potenciál a mohou tak ještě oslovit mnohem více turistů. Není se přece čeho obávat - skoky z útesů a potápění se se žraloky nejsou jediným typem adrenalinové zábavy - pěší turistika, rafty nebo cykloturistika jsou mezi turisty také oblíbené.

Související články

Komentáře

Přidat komentář