POHLEDY NA GAY TURISMUS SE CELOSVĚTOVĚ MĚNÍ

Bill Alen - Jun 17, 2019
0

Gay turismus se stal velmi horkým tématem v mnoha zemích, které plánují investovat na LGBT trhu. Zejména v Asii bylo toto odvětví předmětem diskuzí, neboť se Tchaj-wan se stal první zemí v Asií, která legalizovala stejnopohlavní manželství.

Od historického hlasování v květnu 2017 v tchajwanském parlamentu, které legalizovalo stejnopohlavní manželství, jsou tchajwanští a zahraniční novináři na pozoru za novomanžely. Tchaj-wan je v současnosti jedinou zemí, která formalizuje homosexuální manželství, což naznačuje, že lze očekávat další rozvoj v gay turismu.

Před několika měsíci Indie zrušila zákon z britské éry kriminalizující homosexuální pohlavní styk v důležitém rozhodnutí nejvyššího soudu státu. Toto rozhodnutí vyvolalo debaty o koloniálním pozůstatku, který zbytek kontinentu stále obtížně odmítá.

Indické legendy dychtivě popisují vztahy a sexuálně nejednoznačné jedince. Starověké zprávy ukazují, že sexuální vztahy jakéhokoliv druhu byly před staletími dobře přijímány. Indie již dlouho, jako charakteristickou pro svoji společnost, uznávala transgender lidi známé jako „hidžra“.

Mezitím Singapur upřednostňuje, aby na problémy LGBT komunity nebylo příliš upozorňováno. Asijský městský stát poukázal na loňskou debatu o zrušení článku 377A trestního zákoníku, který trestá stejnopohlavní sexuální vztahy. Tyto právní předpisy však nejsou aktivně prosazovány. Vláda v současné době přezkoumává trestní zákoník a zvažuje novelizace.

Ačkoli (pravicový) prezident Jair Bolsonaro nedávno prohlásil, že Brazílie „nemůže být národem gay světa a homosexuálního turismu“, studie provedená brazilskou společností SEBRAE ukazuje, že LGBT lidé představují jeden z nejvíce potenciálních ekonomických příjmů země z hlediska cestovního ruchu.

Podle stejné studie, zveřejněné na začátku tohoto roku, je Brazílie latinskoamerickou zemí s nejvyšším potenciálem růstu příjmů z hlediska homosexuálního turismu. V roce 2017 došlo v zemi k nárůstu o 11 %, zatímco cestovní ruch samotný vzrostl pouze o 3.5 %.

V Argentině je homosexualita legální již od roku 1853, i dříve než ve Spojeném království (1967) či USA (2003). Byla rovněž první zemí v Latinské Americe, která legalizovala stejnopohlavní manželství v červenci 2010, což umožňovalo plné přijetí práv.

Hlavní město Buenos Aires je „gay friendly“ město s mnoha hotely a apartmány speciálně pro LGBT komunitu. Město rovněž každoročně pořádá největší Gay Pride na celém kontinentu.

Související články

Komentáře

Přidat komentář