Nová supervirová nákaza se objevila v Indii, Pakistánu a Velké Británii. Vzápětí se rozpoutala diskuze hlavně mezi Brity a Indy o původu viru DM-1(New Delhi metallo-beta-lactamase 1). Nejhorší možný vliv viru na cestovní ruch je úplné zničení oblasti léčebné turistiky.
Superviróza byla označena zkratkou DM-1, což vzbudilo okamžitou negativní reakci u indických doktorů i obyvatel, jelikož to naznačuje, že původ nákazy se nalézá v Dillí v Indii. Navzdory pověsti Dillí jako živné půdy nepříjemné střevní virózy a nechvalně známého cestovního průjmu, indičtí doktoři tvrdí, že hlavní město Indie není za novou supervirovou nákazu zodpovědné.
Mnozí se domnívají, že Britové cestující za léčbou do Asie přivezli vir s sebou do Indie a Pakistánu. Ať už věříme čemukoliv, dvě skutečnosti jsou nevyhnutelné: viróza je obzvláště nebezpečná protože, jak se vědci domnívají, si časem může vybudovat odolnost proti všem známým druhům antibiotik. Dopad takové zprávy na léčebnou turistiku může být zničující.
Každý rok přijíždí do Indie a Pakistánu tisíce turistů, aby podstoupili elektivní či jiné druhy operací, na které by ve Velké Británii museli čekat mnohem déle a kde by za ně zaplatili mnohem více peněz. Mnozí z těchto turistů mají v Indii a Pakistánu příbuzné, takže výlet nevnímají jako riskantní podnik nebo krok do neznáma. Ale není pravděpodobné, že tito turisté budou ochotni podstoupit takové riziko, když se dozví, že DM-1 přemůže všechna známá antibiotika a může vést k hromadnému selhání orgánů.
Čím déle bude debata na téma původu supervirózy trvat, tím méně lidí bude ochotno jezdit za operativním zákrokem do Asie. Reportáže, které média věnují následkům působení viru DM-1, se postarají o to, aby lidé za tímto druhem turistiky přestali cestovat, a to možná i do Velké Británie.