Když v roce 1930 Muzeum zemědělství v Káhiře poprvé otevřelo své dveře návštěvníkům, bylo pro významný egyptský průmysl chloubou. O 80 let později ale muzeum zoufale potřebuje opravit, a proto jeho jednotlivé části postupně projdou rekonstrukcí.
Historie Egypta sahá tisíce let zpět a během té doby se zemědělství stalo jedním ze zásadních zdrojů příjmu a bohatství země. Jako připomínka historie a oslava rozvoje zemědělství bylo v Káhiře v roce 1930 založeno Muzeum zemědělství. Od té doby si čas vybral svou daň a mnoho částí muzea stejně tak jako vystavovaných předmětů potřebuje renovaci. V současnosti se provádí údržba prostor a přistavuje se nové křídlo.
Muzeum se skládá z Paláce princezny Fatimy a přilehlých zahrad, které zabírají plochu pětkrát větší než na které stojí budovy muzea (100.000 m2). Velmi oblíbenou částí je 'Muzeum chleba', potraviny pro Egypťany velmi důležité. Nejenom že návštěvníci sledují, jak se připravuje a jsou poučeni o různých druzích místních chlebů, ale mohou také prozkoumat voskové modely typických egyptských jídel jako i výstavu preparovaných zvířat nebo lehce šokující nafouknutý kravský žaludek.
Ne všech deset částí muzea je přístupných veřejnosti. Muzeum rostlinného bohatství nebo Arabská síň přitahují značnou pozornost. Návštěvníci zde také najdou výstavy zvířat, zvířecích produktů a velké taxidermie a sbírky hmyzu. Muzeum také pečlivě sleduje historii bavlny, od jejích počátků až po zpracování. V současnosti bohužel není muzeum v dobrém stavu a zoufale potřebuje údržbu a rekonstrukci. Naštěstí se na tom už pracuje a staronové muzeum by tak mělo být brzy otevřeno.