Thajsko se vytrvale stará královské paláce v Bangkoku a další oblíbené historické památky, které do země každoročně přilákají davy turistů. V současné době spolupracuje thajská vláda s královskou rodinou na získání finanční podpory těchto památek.
Jen z Číny by mělo paláce v Bangkoku, kde dřív sídlili členové královské rodiny, navštívit přes milion turistů. Velký palác v Bangkoku, trůnní sál Ananta Samakhom, palác Vinamnek a Parlament jsou jen zlomek úžasného dědictví hlavního města.
Velký palác je vskutku velkolepý a také nejslavnější ze všech thajských sídel. Po celých pozemcích jsou rozesety stovky světel, která po setmění vytvářejí nádhernou podívanou. Palác pochází z roku 1782 a může se pochlubit vynikající architekturou a nádhernou výzdobou, které jsou tím nejlepším svědectvím o uměleckém mistrovství thajského národa.
Trůnní sál Ananta Samakhom byl po léta dějištěm těch nejdůležitějších politických událostí. Politickým účelům začal sloužit v roce 1933 a do roku 1947 zde byla první komora parlamentu. Sál byl navržen italskými architekty v roce 1915 a jako hlavní stavební materiál posloužil mramor ve stylu italské renezance. Před trůnním sálem je výstava uměleckých předmětů, které oslavují královnu Sirikit.
Palác Vimanmek sloužil jako sídlo panovníka až do skončení vlády Rámy V. Až do nástupu královny Sirikit zel palác prázdnoutou. V roce 1981 nechala však královna Sirikit palác zrekonstruovat u příležitosti oslav dvoustého výročí Bangkoku.
Parlament byl postaven v roce 1900 za vlády Rámy V. jako největší palác z týkového dřeva na světě. Zpřístupněn veřejnosti byl v roce 1985.
Paisal Lomothong, výkonný pracovník dosazený vládou, s radostí oznámil, že trůnní sál a palác přilákali vloni přes 700 000 návštěvníků. Letos se očekává, že návštěvníků ještě přibude. Počet turistů v palácích Ananta a Vinamnek navštíví podle odhadů 2000 turistů denně. Většina z nich přijíždí z Číny v doprovodu anglicky mluvících průvodců a tlumočníků.
Skryté poklady uvnitř paláce poodhalí turistům něco z nezměrného kulturního a politického bohatství Thajska. Vinamnek nabízí například expozici cenných předmětů z keramiky, křišťálu, slonoviny a stříbra.
V blízkosti paláce Vinamnek jsou také domy, kde dříve bydleli někteří členové královské rodiny, například dům princezny Arunvadi, princezny Krom Luang, princezny Oradaya, princezny Bungsoi Sa-anga a princezny Busban Buaphan. K vidění jsou také domy pro hosty královny Sirikit. Všechna sídla včetně Čínského pavilonu jsou přístupná veřejnosti.