Představitelé Senegalu přestěhovali turistické informační středisko z New Yorku do Atlanty. Obyvatelé země byli ale zklamáni poté, co zjistili, že letecká společnost Delta odložila zavedení letů mezi Dakarem a Atlantou. V současné době ale situace vypadá lépe.
Atlantu často lidé přirovnávají ke vstupní bráně do Afriky, protože byla vždy výchozím bodem cest na černý kontinent. Právě tato myšlenka také stojí za rozhodnutím přestěhovat senegalské informační středisko pro turisty z New Yorku do Atlanty. Ovšem obyvatelé Senegalu nepočítali s tím, že Delta zruší lety do Dakaru a jejich tah tak přijde nazmar. Nicméně to vypadá, že letecká společnost spoj brzy obnoví a představitelům Senegalu tak opět vzešla naděje, že se budou moci spolehnout na cestovní ruch.
Senegal se v současnosti snaží propagovat přednosti své země. Chce tak přilákat více turistů ze Severní Ameriky. Zatímco mnohými okolními zeměmi otřásly politické aféry, Senegal se pyšní tím, že v zemi nikdy neproběhl státní převrat. Situace je tu poměrně stabilní. Země navíc nabízí mnoho historicky zajímavých lokalit, včetně Dakaru, hlavního města francouzských kolonií v západní Africe. Senegal je také třetí největší ptačí rezervací na světě. Dlouhodobým cílem senegalsko-amerických vztahů je „solidární turistika“, v jejímž rámci lidé ze Spojených států navštěvují své příbuzné žijící v Senegalu.
Představitelé Senegalu by se rádi znovu spolehli na počet letů mezi Spojenými státy a jejich zemí, a proto se jejich prvním krokem na této cestě stalo znovuotevření informačního střediska pro turisty v Atlantě. Další kroky musí zahrnovat velké marketingové kampaně, které budou propagovat solidární turistiku a seznámí potenciální turisty s tím, co vše jim může Senegal nabídnout.